Якщо вам дали завдання «лише» підібрати гірлянду для житлового або нежитлового приміщення, не радійте заздалегідь. Є проблема: те, що прийме новорічна ялинка, не можна вішати на вікно. Те, що передбачено для вулиці, виглядатиме смішно вдома. Видів гірлянд настільки багато, що легко заплутатися. Але ми вам допоможемо зробити так, щоб ваш похід магазинами був легким і продуктивним.
На вулицю
Лише кілька років тому наші жителі почали копіювати різдвяну звичку Заходу прикрашати свої будинки. Деякі, як у «Простоквашино», люблять вбирати дерева, які знаходяться на території двору. Ви бачили, наскільки чудово виглядають вогники на звичайному дереві?
Однак не варто вішати на звичайні гілки «домашні» ліхтарики, якщо дерево стоїть на вулиці. Ви можете без побоювання повірити будь-які штучні гірлянди, але не електричні, тому що вуличні електричні особливі, вони мають додаткові параметри:
- Стійкість до морозу (не пошкодиться при мінусовій температурі).
- Стійкість до снігу (що немало важливо – до його ваги, яка іноді дуже велика).
- Стійкість до вологи (навіть дрібна крапелька не повинна проникнути всередину системи).
Часто вуличні гірлянди більші за домашні, і шнур у них довший за – щоб можна було використовувати розетку, яка знаходиться у приміщенні.
Пам'ятайте, що навіть найбільша гірлянда повинна мати потужність не більше IP26.
До кімнати
Найчастіше в інтер'єрі у нас прикрашають вікна. Спеціально для цього розроблені гірлянди, провід яких має вигляд сіточки. Її ви розсовуєте, як гармошку, і кожен із країв приклеюєте скотчем до скла або рами.
Також існують гірлянди-дощі: до одного (основного) дроту прикріплюється безліч інших (коротких) різної довжини. Такі добре виглядають, якщо прикріплювати їх не до вікна, а до стіни – щоб вільні кінці бовталися, перебуваючи там, де зазвичай знаходяться фіранки.
Також вони добре виглядають на стелі – вдома ви так навряд чи прикрасите, а для кафе чи школи така прикраса буде чудовою.
На ялинку
Тут важливо не заощадити та не помилитися з метражем. Як показує практика, середня висота ялинки – ndash; близько 1,5 метра. На ринках і в магазинах вам сміливо запропонують три-чотири-п'ятиметрові гірлянди. Однак у разі півтораметрового деревця достатньо і 2-2,5 метра.
Прослідкуйте, щоб провід був максимально товстим. Справа в тому, що він дуже часто плутається між ялиновими лапками. Якщо не розрахувати силу і смикнути сильніше, у вас в руках виявиться одна частина гірлянди, а на ялинці друга. Полагодити таке складно і, напевно, простіше придбати нову.
Ще раз нагадуємо, що потужність гірлянди (будь-якої) не повинна перевищувати значення 26, інакше вона становитиме реальну небезпеку.
Если вам дали задание «всего лишь» подобрать гирлянду для жилого или нежилого помещения, не радуйтесь раньше времени. Есть проблема: то, что примет новогодняя елка, нельзя вешать на окно. То, что предусмотрено для улицы, будет смотреться смешно дома. Видов гирлянд настолько много, что легко запутаться. Но мы вам поможем сделать так, чтобы ваш поход по магазинам был легким и продуктивным.
На улицу
Всего несколько лет назад наши жители стали копировать рождественскую привычку Запада украшать свои дома. Некоторые, как в «Простоквашино», любят наряжать деревья, которые находятся на территории двора. Вы видели, насколько чудесно смотрятся огоньки на обычном дереве?
Однако не стоит вешать на ветки обычные «домашние» фонарики, если дерево стоит на улице. Вы можете без опаски поверить любые искусственные гирлянды, но не электрические, потому что уличные электрические особые, они обладают дополнительными параметрами:
- Стойкость к морозу (не повредятся при минусовой температуре).
- Стойкость к снегу (что немало важно – к его весу, который иногда очень большой).
- Стойкость к влаге (даже мелкая капелька не должна проникнуть вовнутрь системы).
Часто уличные гирлянды крупнее домашних, и шнур у них длиннее – чтобы можно было использовать розетку, которая находится в помещении.
Помните, что даже самая большая гирлянда должна иметь мощность не более IP26.
В комнату
Чаще всего в интерьере у нас украшают окна. Специально для этого разработаны гирлянды, провод которых имеет вид сеточки. Ее вы раздвигаете, как гармошку, и каждый из краев приклеиваете скотчем к стеклу или раме.
Также существуют гирлянды-дождики: к одному (основному) проводу прикрепляется множество других (коротких) разной длины. Такие хорошо смотрятся, если прикреплять их не к самому окну, а к стене – чтобы свободные концы болтались, находясь там, где обычно находятся занавески.
Также они хорошо смотрятся на потолке – дома вы так вряд ли украсите, а для кафе или школы такое украшение будет отличным.
На елку
Здесь важно не сэкономить и не ошибиться с метражом. Как показывает практика, средняя высота елки – около 1,5 метров. На рынках и в магазинах вам смело предложат трех- четырех- пятиметровые гирлянды. Однако в случае полутораметрового деревца достаточно и 2–2,5 метра.
Проследите, чтобы провод был максимально толстым. Дело в том, что он очень часто путается между еловыми лапками. Если не рассчитать силу и дернуть сильнее, у вас в руках окажется одна часть гирлянды, а на елке друга. Починить такое сложно и, наверное, проще приобрести новую.
Еще раз напоминаем, что мощность гирлянды (любой) не должна превышать значение 26, иначе она будет представлять реальную опасность.